Morgen vertrek ik weer voor Amstelveen naar IJsland. De Hoge Raad van IJsland, het hoogste rechtscollege daar, behandelt dinsdag 20 september de zaak van onder meer Amstelveen tegen de bank Landsbanki. De gemeente dreigt door het faillissement van de bank vijftien miljoen euro kwijt te raken.
Al eerder dit jaar was ik samen met ons hoofd Financiën Jaap Huizenga in IJsland op het verzoek van onze advocaten aanwezig bij de gewone rechtszaak. Deze zaak hebben we gewonnen.
Amstelveen en andere gemeenten zijn preferent. In gewoon Nederlands: we zien nog iets terug van ons geld uit de boedel.Nu is de behandeling bij de Hoge Raad. Voor Amstelveen, de provincie en andere gemeenten erop of eronder. Als we winnen zien we nog een aanzienlijk deel van ons geld terug en anders niet.
UPDATE 19 Oktober Gewonnen! Zie ook: BNR Nieuwsradio; Update: RTL-Nieuws-12-10-2012;
